Forum De Opinii Si Reflectii
Forum De Opinii Si Reflectii
Forum De Opinii Si Reflectii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum De Opinii Si Reflectii

Intalniri cu prietenii - let's talk, let's feel good!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Adevarat sau fals?
DIVERSE EmptyMar 23 Oct 2012, 08:06 Scris de Mihaela

» Ce ai face daca ...
DIVERSE EmptyMar 23 Oct 2012, 08:03 Scris de Mihaela

» albumul meu drag
DIVERSE EmptyMar 13 Dec 2011, 02:28 Scris de Eliza

» poeziile mele
DIVERSE EmptyDum 27 Noi 2011, 02:31 Scris de Eliza

» BANCURI
DIVERSE EmptyMar 22 Noi 2011, 11:02 Scris de Eliza

» Melodii preferate
DIVERSE EmptyDum 23 Oct 2011, 03:42 Scris de Eliza

» DIVERSE
DIVERSE EmptyDum 16 Oct 2011, 08:09 Scris de Mihaela

» La taifas :)
DIVERSE EmptyLun 26 Sept 2011, 01:58 Scris de Mihaela

» Muzica romaneasca
DIVERSE EmptyDum 25 Sept 2011, 06:03 Scris de abbilbal

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 DIVERSE

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Mihaela
Admin
Admin
Mihaela


Mesaje : 260
Data de inscriere : 07/06/2011
Localizare : Iasi

DIVERSE Empty
MesajSubiect: DIVERSE   DIVERSE EmptyMier 10 Aug 2011, 01:34

Uite ce necaz au unii pe Facebook: Rolling Eyes

Grupul de hackeri Anonymus a anunțat că va ataca și dezactiva Facebook pe 5 noiembrie 2011. Aceștia s-au arătat nemulțumiți față de faptul că rețeaua vinde informații agențiilor guvernamentale și oferă acces la rețea pentru acestea ca să poată spiona oameni din întreaga lume.

Hackerii Anonymus au devenit și ei cunoscuți prin diferite atacuri informatice. Grupul a atacat recent site-urile de plăți online Visa și PayPal, pentru că ultimele au blocat transferurile de bani către WikiLeaks. Alte ținte ale Anonymus au fost Guvernul egiptean, Guvernul italian, Iranul, dar și societăți care deja și-au exclus site-ul WikiLeaks din serviciile lor.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
cactus

cactus


Mesaje : 38
Data de inscriere : 27/07/2011
Localizare : nu spui; se tot schimba

DIVERSE Empty
MesajSubiect: Re: DIVERSE   DIVERSE EmptyMier 10 Aug 2011, 05:41

io v.am mai spus sa va feritzi de Feisbuk ca aduce numai necazuri; am si io cont dar nu stiu sa-l sterg asa ca l-am lasat pe pustii; bine ca n-am scris prea multe acolo...
Sus In jos
Shumi

Shumi


Mesaje : 25
Data de inscriere : 27/07/2011
Varsta : 37
Localizare : Iasi

DIVERSE Empty
MesajSubiect: Re: DIVERSE   DIVERSE EmptyMier 10 Aug 2011, 06:38

In orice caz poti sa pierzi vreme multa de tot pe facebook scratch Si eu la un moment dat am luat pauza totala de facebook si nu mi-a lipsit prea mult. Daca ar fi dupa mine poate sa dispara Cool
Sus In jos
cactus

cactus


Mesaje : 38
Data de inscriere : 27/07/2011
Localizare : nu spui; se tot schimba

DIVERSE Empty
MesajSubiect: Re: DIVERSE   DIVERSE EmptySam 13 Aug 2011, 21:25

Freud....tzine de SOCIAL

Femeile sunt precum merele neculese. Cele mai bune sunt în vârful pomului. Majoritatea bărbaţilor nu vor să se întindă după cele bune fiindcă se tem să nu cadă şi să se rănească. Preferă în schimb, merele căzute pe jos, care nu sunt la fel de bune, dar uşor de luat. Merele din vârful pomului se gândesc că este ceva în neregulă cu ele, când, de fapt, sunt extraordinare. Trebuie numai să aştepte să apară bărbatul potrivit, care să fie suficient de curajos să urce până în vârful pomului.

- Bărbaţii sunt precum un vin bun. Incep prin a fi struguri şi depinde de femei dacă reuşesc să stoarca toată pleava din ei până când aceştia să se transforme în ceva acceptabil pentru cină.

- O femeie modeleaza un bărbat dintr-un tânăr în 20 de ani, în timp ce alta îl prosteşte în 20 de secunde.

- Femeia şi hainele se aleg la lumina zilei.

- Curajul la bărbaţi nu e aşa de rar cum se crede, dovada cît de mulţi se însoară.

- Prostia este infinit mai fascinantă decît inteligenţa. Inteligenţa are limitele ei, prostia nu.

- Dragostea e oarbă, dar casatoria îi redă vederea.

- Este clar că femeile sunt mai deştepte decît bărbaţii. Gîndiţi-vă: cel mai bun prieten al lor sunt diamantele; cel mai bun prieten al bărbaţilor este cîinele.

- Sexul este preţul pe care femeile îl plătesc pentru căsnicie. Căsnicia este preţul pe care bărbaţii îl plătesc pentru sex.

- O femeie poate să ţina un singur secret: vîrsta ei.

- Numai fetele cuminţi îşi ţin un jurnal. Fetele rele n-au timp.

- Dacă vrei ca soţia să te asculte cînd vorbeşti, vorbeşte cu alta femeie. O să fie numai ochi si urechi.

Concluzia: Marea întrebare la care nu am fost capabil să răspund este: "Ce vrea femeia?"

Sus In jos
Mihaela
Admin
Admin
Mihaela


Mesaje : 260
Data de inscriere : 07/06/2011
Localizare : Iasi

DIVERSE Empty
MesajSubiect: Re: DIVERSE   DIVERSE EmptyMar 23 Aug 2011, 00:15

E dragut, mi-a placut Very Happy like
Sus In jos
Mihaela
Admin
Admin
Mihaela


Mesaje : 260
Data de inscriere : 07/06/2011
Localizare : Iasi

DIVERSE Empty
MesajSubiect: Re: DIVERSE   DIVERSE EmptyVin 23 Sept 2011, 11:07

Facebook-ul revine Very Happy Si isi schimba fata !!!

Facebook se pregateste de transformari radicale. Conferinta organizata zile trecute pe aceasta tema aratat in mare cam cum va arata noua interfata grafica a retelei de socializare.

Ceea ce nu s-a zis insa, este faptul ca, desi nu a fost lansat oficial, noul design de tip Timeline al Facebook poate fi testat de orice utilizator.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Mihaela
Admin
Admin
Mihaela


Mesaje : 260
Data de inscriere : 07/06/2011
Localizare : Iasi

DIVERSE Empty
MesajSubiect: Re: DIVERSE   DIVERSE EmptyDum 16 Oct 2011, 08:09

"Şerban Huidu a provocat un grav accident pe DN 1: Trei morţi şi cinci răniţi... Rolling Eyes

Accidentul s-a petrecut duminică (astazi), în jurul orei 11.55, pe DN 1, la intrarea în localitatea braşoveană Timişul de Sus, după ce maşina de teren la volanul căreia se afla Şerban Huidu a intrat pe contrasens, ciocnindu-se cu un autoturism Dacia Logan care circula regulamentar.

În urma impactului şi-au pierdut viaţa şoferul autoturismului Dacia Logan - un bărbat de 65 de ani - şi o femeie de 54 de ani, care se afla în dreapta şoferului."

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Problema este: Serban Huidu mai avea voie sa conduca dupa accidentul suferit in iarna pe partia de schi? Rolling Eyes Pantru ca, dupa cum l-am vazut eu la Carcotasi, el si cand vorbeste o face un pic mai rar asa - adica nu prea mai este cum era.. scratch Rolling Eyes
Sus In jos
Continut sponsorizat





DIVERSE Empty
MesajSubiect: Re: DIVERSE   DIVERSE Empty

Sus In jos
 
DIVERSE
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum De Opinii Si Reflectii :: SOCIAL - POLITIC :: Subiecte sociale-
Mergi direct la: